Хебър и Миньор(Перник) завършиха 1:1 в мач от 2-рия кръг

...

1:1, Хебър и Миньор не се победиха в жегата

Хебър и Миньор(Перник) приключиха 1:1 в мач от 2-рия кръг на Втора ПФЛ, игран при извънредно горещо време на стадион " Георги Бенковски " в Пазарджик. Октай Хамдиев откри резултата за домакините в 34-та минута, а някогашният хебърец Божидар Васев фиксира крайното 1:1 в 59-та. Така двата отбора изгубиха първи 2 точки от началото на сезона след победния си старт преди седмица. Точката за Миньор пък е първа в Пазарджик от 17 години насам.

Въпреки температурата от 41 градуса, при която започва дуела двата тима започнаха мача в положително движение, като офанзивите се заредиха от първия съдийски сигнал.

В началните минути обаче липсваха ударите към двете порти. В 8-ата минута Божидар Васев бе изведен зад тила на отбраната на Хебър, той овладя и стреля в близкия ъгъл, само че Петър Дебърлиев мазета в ъглов удар.

Две минути по-късно Иван Вълчанов стреля от добра позиция от директен свободен удар, само че прати топката право в ръцете на вратаря на пазарджиклии.

Малко по-късно " зелените " имаха съществени искания за дузпа. При центриране на Емануил Манев топката очевидно срещна ръката на Павлин Чиликов, само че основният арбитър Иван Иванов не уточни бялата точка.

В 18-ата минута пристигна и най-чистото състояние за Хебър. Александър Бастунов насочи изстрел от отдалеченост, който принуди Даниел Леонтиев да се намеси уверено, след което топката срещна напречната греда и излезе в ъглов удар. Малко по-късно Евгени Игнатов се опита да затрудни стража на Миньор, само че от фаул стреля около левия непряк дирек.

Домакините действаха по-агресивно в идващите минути и сътвориха нова заплаха пред вратата на " жълто-черните ", откакто Емануил Манев стреля от директен свободен удар над вратата.

В 33-ата минута хебърци получиха правото да изпълнят дузпа, откакто този път реферът сподели бялата точка поради игра с ръка на Георги Купенов при изстрел на Емануил Манев. Зад топката застана Октай Хамдиев, който с невъзмутим шут в горния десен ъгъл осъществя за 1:0

В последната минута на полувремето Живко Петков получи топката паралелно на голлинията и незабавно нанесе изстрел, само че Павлин Чиликов с съдбоносен шпагат мазета.

Треньорите направиха промени на почивката. Николай Митов включи в игра Олег Димитров и Ивайло Михайлов, до момента в който Христо Янев направи промяна в офанзивата си, вкарвайки в игра Калоян Йосифов за сметка на Методи Костов.

" Жълто-черните " стартираха нападателно втората част и в 50-ата минута Божидар Васев насочи изстрел от отдалеченост, който бе уловен от Петър Дебърлиев. Хебър отговори с отдалечен удар на Евгени Игнатов, който попадна в ръцете на Даниел Леонтиев.

В 59-ата минута Миньор възвърне равенството. След центриране от ъглов удар Калоян Стефанов продължи към далечната греда, където непокрития Божидар Васев от близко засече за 1:1.

Попадението вдъхна убеденост на гостите и те упражниха напън в идващите минути, само че отбраната пред Петър Дебърлиев се оправи с нападенията на " жълто-черните ".

В 70-ата минута след центриране от фаул в наказателното поле на Миньор се получи безредие, след което топката попадна в Тодор Чаворски, който стреля от въздуха, само че около десния непряк дирек. Две минути по-късно бранители на гостите на два пъти избиха уверено изстрели на Октай Хамдиев и Евгени Игнатов.

Добрите минути за Хебър продължиха и след отлична офанзива отляво, Емануил Манев подаде в наказателното поле към Евгени Игнатов, който стреля в десния ъгъл, принуждавайки Даниел Леонтиев да се намесва уверено. Веднага по-късно вратарят на Миньор за повторно избави мрежата си от попадение след добавка от близко на Ивайло Михайлов.

Натискът на домакините продължи и в 85-ата минута Ивайло Михайлов насочи отдалечен изстрел, който мина около левия непряк дирек.

В заключителните минути на дуела гостите можеха да стигнат до успеха, само че Ивайло Димитров не съумя да се възползва от подаване на Божидар Васев. Дълбоко в добавеното време Емануил Манев нанесе изстрел от отдалеченост, само че право в ръцете на Даниел Леонтиев, което се оказа и последното деяние в мача.

ХЕБЪР: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Радослав Терзиев, Георги Търтов, Мартин Вълчинов, Георги Каракашев(46-Олег Димитров), Александър Бастунов(65-Тодор Чаворски), Евгени Игнатов(к)(75-Жак Пехливанов), Емануил Манев, Октай Хамдиев, Живко Петков(46-Ивайло Михайлов)

МИНЬОР: Даниел Леонтиев, Димитър Савов, Павлин Чиликов, Георги Купенов, Четин Садула, Емил Ценов, Веселин Васев, Божидар Васев, Андреас Васев, Иван Вълчанов, Методи Костов

Гл. арбитър: Иван Иванов

Стадион: " Георги Бенковски ", Пазарджик, 1000 фенове

Източник: marica.bg