Хавиер Ибанес донесе трета титла за България от Европейските игри

...

Ибанес донесе трета титла за България в Краков

Хавиер Ибанес донесе трета купа за България от Европейските игри в Краков. Роденият в Куба боксьор завоюва златния орден в категория до 57 кг при мъжете. Ибанес надделя испанеца Хосе Килес Бротонс с 5:0 (29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28) съдийски гласа.

За Ибанес, някогашен олимпийски първенец при младежите, това е първи златен орден, откогато се състезава за България. Златото е второ за българския бокс в Краков след купата на.

Силното показване на Ибанес му донесе квота за Олимпийските игри в Париж следващата година. По пътя си към златото той реализира три победи с по 5:0 и две с по 4:1 гласа.

Бъллгарските спортисти имаха още два финала през днешния ден. Светлана Каменова остана със сребърен орден в кат. 57 кг. На финала тя загуби с 1:4 съдийски гласа от Амина Зидани (Франция).

Кристина Николова взе сребърен орден в кат. 50 кг в лайт контакт. Тя загуби с 0:3 от словенката Тира Барада.

България е на 21-о място в класирането по медали на Европейските игри. Нашите спортисти има 12 оценки – 3 златни, 3 сребърни и 6 бронзови.
Източник: flashnews.bg