Хърватия спечели бронзовите медали на Световното първенство в Катар. Хърватите

...

Хърватия спечели бронза на Мондиал след зрелищен мач срещу Мароко

Хърватия завоюва бронзовите медали на Световното състезание в Катар. Хърватите завоюваха с 2:1 против Мароко борбата за третото място в много зрелищен мач с доста чисти голови положения. Гвардиол откри за хърватите, а Дари изравни съвсем незабавно. Победното попадение вкара Оришич.
Прочетете още
Двубоят стартира стремително и хърватите съумяха да вкарат още в 7-та минута, когато Ловро Майер центрира от фаул, Перишич продължи с глава към Гвардиол, който също с глава засече за 1:0.

Отговорът на Мароко беше незабавен и в 9-та минута по съвсем еднакъв метод мароканците изравниха. Ашраф Хакими центрира от фаул, Ловро Майер опита да почисти с глава, само че топката отиде право при Ашраф Дари, който от близко с глава осъществя за 1:1.

В 43-та минута Хърватия още веднъж излезе напред в резултата след свръхестествен гол на Мислав Оршич. Той получи топката в наказателното поле и със ужасно осъществяване не остави никакви шансове на Боно - 2:1.

Мароканците изиграха мощно второ полувреме, само че по този начин и не съумяха да стигнат до равнене.

В последните секунди на дуела Ен-Несери стреля рисково с глава, само че топката мина над вратата.

Хърватия за повторно печели бронза на Мондиал, откакто съумя да го направи и през 1998г. На предишното Световно хърватите играха край и изгубиха от Франция с 2:4.

Мароко написа история и стана първият африкански тим, който доближи до полуфиналите на Световно състезание.

Хърватия:  Доминик Ливакович, Йосип Станишич, Йосип Шутало, Йошко Гвардиол, Иван Перишич, Матео Ковачич, Лука Модрич,  Мислав Оршич (Кристиян Якич 90 + 5 мин.), Ловро Майер (Марио Пашалич 66 мин.), Андрей Крамарич (Никола Влашич 61 мин.) Марко Ливая (Бруно Петкович 66 мин.)

Мароко:  Боно, Ашраф Хакими, Жауад Ел-Ямик (Селим Амала 67 мин.), Ашраф Дари (Бадр Бенун 64 мин.), Яхия Атиат, Алах, Софян Амрабат, Абделхамид Сабири (Илиас Шаир 46 мин.), Билал Ел-Канус (Азедин Унахи 55 мин.), Софиян Буфал (Анас Зарури 64 мин.), Юсеф Ен-Несири, Хаким Зиеш
Източник: trafficnews.bg