Хърватия отива на финал с Франция на Световното първенство в

...

Хърватия отива на финал с Франция на Световното първенство в Русия

Хърватия отива на край с Франция на Световното състезание в Русия. Победителят беше избран с 2:1 след оспорван мач с тима на Англия довечера.

© Българска телеграфна агенция
На стадион „ Лужники “ в Москва голмайстор за хърватите стана Марио Манджукич, който означи тъкмо попадение във вратата на англичаните. Това се случи в 108-мата минута, откакто постоянните 90 минути на срещата приключиха с резултат 1:1 и бяха изиграни две продължения по 15 минути.

Оспорваната борба за финала стартира още в петата минута след директен свободен удар, който англичанинът Киърън Трипиър осъществя и откри резултата за Англия. Във второто полувреме хърватският състезател Иван Перишич вкара гол в 68-ата минута, с което върна интригата в дуела.

Финалът на Световното състезание още веднъж ще се играе в съветската столица Москва в неделя, 15 юли.
 Франция е първият финалист на Световното състезание по футбол в Русия Франция е първият финалист на Световното състезание по футбол в Русия
Франция се класира за финала на Мондиал 2018. На полуфинал от Световното състезание по футбол французите победиха тима на Белгия с 1:0 с гол на Самю...