Хърватия и Испания си спретнаха спиращо дъха 3:5 на “Паркен”

...

Черешата на тортата на Евро 2020! Испания - Хърватия 5:3

Хърватия и Испания си спретнаха спиращо дъха 3:5 на “Паркен” в Копенхаген в най-интересни мач от 1/8-финалите на Евро 2020 до момента. Педри си означи чудноват автогол в 20-ата минута. Защитникът върна топката към вратаря Унай Симеон, който не можа да я спре. Сарабия изравни резултата в 38-ата минута.

Сесар Аспиликуета направи обрата цялостен в 57-ата минута, а в 77-ата се разписа и Феран Торес.

Балканците направиха неповторимо завръщане и съумяха да стигнат до равенството в постоянното време с късни попадения на запасите Мислав Оршич (85) и Марио Пашалич (90+2).

Испания означи два гола в продълженията посредством Алваро Мората (100) и Микел Оярсабал (103), с което заслужи мястото си на четвъртфиналите. Я
Източник: marica.bg