Хандбалистките на Шумен постигнаха втора победа в новото първенство на

...

Хандбалистките на Шумен постигнаха втора победа и излязоха начело

Хандбалистките на Шумен реализираха втора победа в новото състезание на България. Вицешампионките се постановиха над новака Спартак в Плевен с 22-16 (12-7).
 Бъки (Габрово) започва отбраната на купата с разгромна победа против Спартак (Плевен)

Шумен и Свиленград също взеха по две точки в първия кръг на дамското хандбално състезание

Мачът беше равносилен единствено през второто полувреме, когато домакините преодоляха напрежението, сковало ги преди почивката. Шуменките демонстрираха зрялост и поддържаха насъбрания първоначално задатък.

Преди седмица Шумен победи Ники спорт (Сливница) с 28-19. Именно Ники спорт сервира изненадата на втория кръг, удържайки равентво със мощния тим на Свиленград - 27-27 (16-14).

Третия мач от кръг №2 сред Поморие и Етър ще се играе на 17 ноември. Шампионките от Бъки (Габрово) почиваха през тази седмица, тъй като в първенстото вземат участие 7 тима.