Хандбалистките на Бяла изпуснаха победата в тазвечершния мач от европейския

...

Хандбалистките на Бяла завършиха наравно с гъркини при дебюта си в евротурнирите

Хандбалистките на Бяла изпуснаха успеха в тазвечершния мач от европейския клубен шампионат EHF European Cup. „ Белите тигрици “ приключиха 21:21 против гръцкия Анагениси. Мачът беше първи от втория кръг на конкуренцията.

Мачът стартира извънредно обещаващо за домакините, акто девойките на треньорката Виктория Жосан поведоха с 8:4 точки в първите 10 минути. Полувремето приключи при резултат 11:10 за домакините.

В първите минути на второто полувреме Бяла още веднъж поведе с 4 точки преднина. Гъркините съумяха да изравнят, като преди края на срещата домакините още веднъж имаха удобна преднина 20:17, 7 минути преди последния съдийски сигнал.

Тогава обаче, Полина Трибуцка от домакините получи червен картон, а гостите изравниха резултата. Най резултатна за домакините беше Христина Бабий с 10 попадения.