Григор Димитров (№30 в света) се класира за III кръг

...

Гришо с феноменален обрат срещу Качанов в Париж

Григор Димитров (№30 в света) се класира за III кръг на " Мастърс " 1000 шампионата в Париж. Топтенисистът ни обърна първенеца от 2018 година Карен Хачанов (Рус, №31) с 4:6, 6:2, 6:0. Българинът реализира приказен поврат, откакто завоюва последните 8 гейма в мача. В началото на мача в " Акор Арена " (известна като Дворец на спорта " Берси " ) противниците печелеха сервисите си безапелационно до 4:4. Тогава Гришо изостана с 15:40, съумя да завоюва 3 следващи топки и реализира преимущество, само че по-късно загуби 3 разигравания след непредизвикани неточности и се проби самичък. После Качанов решително завоюва подаването си и затвори частта.
Във втората Димитров дръпна с 3:0, а малко по-късно българинът реализира нов пробив, който този път бе с цената на сета.
В решаващата част Гришо отново стартира с ранен пробив и поведе с 3:0. Изключително трагичен беше четвъртият гейм, който продължи 9 минути, и завърши с печеливш минаващ удар от бекхенд за Димитров. Това действително пречупи руснака, който без доста пердах загуби и идващите два гейма.
Гришо заслужи 36 000 евро и 90 т., с които ще прогресира с 2 места до №28 с 1801 т. За място на 1/4-финал 16-ият подложен чака Александър Зверев (Гер, №4) или Душан Лайович (Сър, №34), които играха нощес.
Гришо реализира втора победа след поврат против Качанов, макар по-малко асове - 6-10, само че с 5 пробива против 1 за руснака.
Източник: duma.bg