Григор Димитров стартира с категорична победа участието си на тазгодишния

...

Григор Димитров отвя Стив Джонсън на старта в Ню Йорк

Григор Димитров започва с безапелационна победа присъединяване си на тазгодишния Ю Ес Оупъп. В мач от първия кръг българинът, подложен под №17 в схемата, опустоши представителя на домакините Стив Джонсън с 6-3, 6-2, 6-2. Срещата продължи едвам 95 минути.

Двамата бяха противници и в първия кръг на " Уимбълдън ", когато българинът се отхвърли във втория сет поради травма. Димитров и Джонсън имат към този момент девет мача един против различен, като салдото е 6:3 победи в интерес на българина.

Във втория кръг Григор ще срещне американеца Брендън Накашима или Павел Котов от Русия, а в третия кръг е вероятен мач с италианеца Яник Синер. В четвъртината от жребия, в която е Димитров, са още полякът Хуберт Хуркач (номер 8) и испанецът Карлос Алкарас (номер 3).

Българинът сервира извънредно мощно против Джонсън и не позволи нито една точка за пробив. От своя страна Димитров направи един брейк в първия сет и по два във втората и третата част.