Григор Димитров ще се изправи срещу Яник Синер на финала

...

Синер на пътя на Григор към втора титла от Мастърс 1000

Григор Димитров ще се изправи против Яник Синер на финала в шампионата от сериите Мастърс 1000 в Маями. Най-добрият ни тенисист ще спори за трофея против втория подложен, а конфликтът им е в неделя вечер.

Григор, който до момента бе достигал единствено два пъти до осминафиналите във Флорида, стигна до финала след победи поредно над Алехандро Табило, Яник Ханфман, Хуберт Хуркач, Карлос Алкарас и Александър Зверев. След като бе на две точки от загубата още в първия си дуел против чилиеца Табило, Димитров набра скорост и даде единствено гейм на Ханфман в идната фаза, преди да запише популярни триумфи над осмия, първия и четвъртия в схемата. Особено впечатляващо бе представянето на българина против международния номер 2 Алкарас, който бе надигран изрично в два сета, а против Хуркач и Зверев нашият тенисист прояви темперамент, с цел да реализира трисетови победи.

Синер от своя страна, който ще играе на третия си край в Маями (загуби от Хуркач през 2021 и Даниил Медведев през 2023), надделя сънародника си Андреа Вавасори, Талон Грикспор, Кристофър О‘Конъл, Томаш Махач и Медведев, с цел да се класира за мача за купата. Италианецът, първенец на Аустрелиън Оупън, имаше най-сериозни компликации против Грикспор, където навакса сет пасив, а най-впечатляващ изрично бе на полуфиналите с Медведев, от който отстъпи на финала предходната година – Синер даде единствено три гейма на руснака в доминантно показване, постигайки петия си следващ триумф против финалиста в Мелбърн и Индиан Уелс.

Димитров и Синер имат три мача между тях, като българинът губи с 1-2 победи в директните конфликти. Гришо печели първия дуел в Рим през 2020, преди да отстъпи пред италианеца в Маями и в Пекин предходната година.

Григор към този момент си обезпечи завръщане в топ 10 на мъжкия тенис след 260 седмици неявяване след успеха над Зверев в полуфиналите, до момента в който Синер най-малкото ще отбрани точките си от предходната година. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg