Григор Димитров продължава с доброто си представяне преди Australian Open.

...

Григор Димитров с първа победа на демонстративния турнир в Мелбърн

Григор Димитров продължава с положителното си показване преди Australian Open. Първата ракета на България записа победа над Борна Чорич с 6-3 5-7 10-8 на демонстративния шампионат Kooyong Classic.

До този миг двамата не се бяха изправяли един против различен на формален мач на равнище ATP. Те имаха такава опция във втория кръг на US Open 2019, само че хърватинът се отдръпна поради травма в гърба.
 Григор Димитров ще бъде огромната звезда на Sofia Open 2020!

Гришо се завръща на шампионата в България, откакто през 2017 завоюва купата в София

Гришо стартира ужасно мача, като не сподели никакво напрежение, а това се отрази и на играта му. 19-ият в света проби в четвъртия гейм, след което безпроблемно завоюва първи сет с 6-3. Българинът играеше нападателно и контролираше обстановката в подаванията си.

Във втория сет Григор можеше да пробие още в първия гейм, само че Чорич се измъкна. Двубоят продължи гейм за гейм, а чак в дванадесетия гейм хърватинът съумя да пробие Гришо и да изравни сетовете - 7-5.
 Силни противници за Григор Димитров преди Откритото състезание на Австралия

Сред съперниците на българина ще са топ тенисистите Марин Чилич, Стефанос Циципас, Милош Раонич, и Ник Кириос

В шампионския тайбрек бекхендът на някогашния №3 работеше безупречно. Чорич бе играчът, който по-често поемаше самодейността, само че това докара и до пропуски.