Григор Димитров през днешния ден затвърди отличните впечатления, които остави

...

Как Григор подчини Руусувуори в Париж: Пълен запис от убедителната му победа

Григор Димитров през днешния ден затвърди отличните усещания, които остави с представянето си в последната седмица, откакто се поздрави с втората си победа на тазгодишния Ролан Гарос и си подпечата мястото за третия кръг на конкуренцията, освен това без да загуби даже сет. Победата на най-хубавия ни тенисист във втория стадий на шампионата пристигна против непознатия противник за него до момента Емил Руусувори, над който българинът надви с безапелационния резултат 7:6(4) 6:3 6:4, пристигнал за 2 часа и 44 минути престой на корта.

В хода на конфликта първата ни ракета позволи някои известни съмнения, които го стопираха по пътя му към още по-изразителен триумф против международния номер 46, само че все пак, то във значимите моменти печелившите отигравания доминираха в представянето на българина и точно това сложи главните на успеха му.

В идната фаза пък за родния ни представител следва среща със сензацията Даниел Алтмайер, а ако сте пропуснали днешния мач на българина или просто желаете да го изгледате наново, този път без ненужно напрежение, можете да сторите това от прикаченото по-долу видео:

Източник: tennis.bg