Григор Димитров поднесе голямата сензация на US Open, след като

...

Господ отново е българин! Григор шокира Федерер на US Open

Григор Димитров сервира огромната сензация на US Open, откакто отстрани Роджър Федерер и се класира за първи път в своята кариера за 1/2-финалите на шампионата. Той стигна до триумфа над швейцареца след петсетова драма и 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2. Това бе осми конфликт сред двамата в тура и първа победа за българина против Маестрото, въпреки че Гришо бе безспорен новобранец в този мач. В спор за място на финала българинът ще се изправи против руснака Данил Медведев, само че забавното тук е, че не е изключено даже да се класира напред за финала и без игра, защото бъдещият му съперник имаше проблеми с контузия по време на мача със Стан Вавринка и даже му се наложи да пие хапче. В първия сет Маестрото бързо си свърши работата и след ранен пробив във втория сет взе задатък против българина, а по-късно си завоюва всяко едно от подаванията си до края на частта, с цел да поведе със сет задатък. Вторият сет обаче стартира решително за Григор и той проби в шестия гейм. За негово страдание пробивът бе върнат в деветия гейм, само че българинът не се съобщи и незабавно проби още веднъж, с цел да изравни сетовете. В третия сет швейцарецът имаше голямо преимущество към края на сета и с два пробива в седмия и деветия гейм взе своето и поведе още веднъж в сетовете. В четвъртия сет обаче всичко бе за Григор. Той проби в първия гейм и си задържа задатъка от пробив до самия завършек на частта, като му се наложи да избавя общо цели шест точки за връщане на пробива по време на частта. След четвъртия сет Роджър Федерер взе медицински таймаут и подновяването на играта се забави. В петия сет си личеше, че швейцарецът несъмнено има сериозен проблем и нашето момче бързо дръпна с 3:0 след пробиви в първия и третия гейм. До края двамата си взеха подаванията.

Източник: Tennis.bg
Източник: marica.bg