Григор Димитров победи Карен Хачанов с 6:7(3), 6:4, 7:6(5) и

...

Григор Димитров се бори като лъв и е на финал на турнира в Марсилия

Григор Димитров победи Карен Хачанов с 6:7(3), 6:4, 7:6(5) и се класира на финала в шампионата от категория АТР 250 в Марсилия.

В първия сет двоен брейкбол за 18-ия в света му донесе преднина с 40:15 и следващ пробив за руснака за 1:0. След добър бекхенд по противоположния диагонал за 30:15 и още два сервиса Гриши взе гейм за 2:1. В четвъртия гейм се стигна до брейкбол за българина, само че Хачанов взе гейма. Тук българинът към този момент се активизира и взе сервис-гейм на нула за 2:3. В идващия гейм Хачанов си взе подаването за 4:2, а по-късно – и за 5:3. В деветия гейм руснакът пропусна два сетбола, а Григор понижи изоставането си на 4:5, поведе с 40:0 на сервис на руснака и върна пробива за 5:5. Последва гейм на нула за българина и поврат за 6:5. Руснакът завоюва идващия гейм на собствен сервис и вкара сета в тайбрек. При 6:3 за Хачанов стигна до сетбол, при който той затвори сета със 7:3.

Във втория сет българинът стартира обрата в мача с желязна душeвност и по-добра игра. Три ретура и бекхенд по правата му бяха задоволителни за два два брейкбола и пробив за 1:0. Последва бекхенд-уинър за 2:0. Хачанов понижи изоставането си на 2:1, а по-късно – и за 2:3. Руснакът даже имаше късмет за пробив, само че българинът го отрази. Резултатът стана 3:3, а при втория си късмет за пробив Димитров поведе с 4:3 и по-късно – 5:3. Хачанов върна един гейм за 5:4, като преодоля нов пробив на Григор. На собствен сервис българинът стигна до два сетбола и осъществя втория за 6:4, изравнявайки резултата в сетовете.

Два бекхенда разрешиха на руснака да поведе с 1:0 в третия сет, по-късно добър форхенд и бекхенд по правата му разрешиха да поведе с 2:1. Димитров още веднъж отигра брилянтно свое подаване и изравни за 2:2 и 3:3 след гейм на нула. Драмата настъпи след 5:5 и се стигна до втори тайбрек в срещата, който бе извоюван с желязна воля от българина.