Григор Димитров отпадна на четвъртфинала на турнира на твърди кортове

...

Григор Димитров отпадна на четвъртфинал във Флорида

Григор Димитров отпадна на четвъртфинала на шампионата на твърди кортове в Делрей Бийч (САЩ) с награден фонд 664 275 $.

Поставеният под № 3 българин, който се включи в конкуренцията с " уайлд кард ", загуби от австралиеца Джон Милман с 4:6, 4:6 за 95 минути.

Двубоят стартира равностойно. При 4:4 Димитров не устоя и загуби подаването си, което се оказа решаващо за изхода на първия сет.

Димитров започва чудесно втората част и дръпна с 3:0 с пробив, само че 91-ият в света бързо изравни за 3:3, а по-късно още веднъж осъществя нов брейк в деветия гейм и незабавно по-късно затвори мача при подаването си. След прелестния старт и поръчката за равнене на частите Григор съумя да вземе единствено още един гейм.

Заради заразяване с COVID-19 (за втори път) той пропусна шампионата в Тексас предходната седмица и отпътува за Флорида с малко тренировки. Там той записа една победа - 7:6(4), 6:3 против Мичел Крюгер.

Хасковлията проработи 17 950 $ и 45 точки за международната класация, в която заема 26-о място, само че не съумя да стигне до втори полуфинал през сезона след шампионата в Мелбърн при започване на януари.
Източник: clubz.bg