Гръцкият ПАОК поднесе голямата изненада в квалификациите за груповата фаза

...

ПАОК поднесе голямата сензация, грандът Бенфика се прости с мечтите си за ШЛ

Гръцкият ПАОК сервира огромната изненада в квалификациите за груповата фаза на Шампионската лига. Грандът от Солун в профил португалските любимци от Бенфика с 2:1, а това несъмнено е потрес за многомилионната селекция на Жорже Жезус, в която личаха имената на играчи като Ян Вертонген, Юлиан Вайгъл, Харис Сеферович и националът на Бразилия - Евертон.
 Динамо (Киев) е на победа разстояние от групите на Шампионската лига

Украинският гранд се класира за плейофите след триумф с 2:0 над АЗ Алкмаар

Първото полувреме мина напълно под диктовката на лисабонските " орли ". Гостите имаха най-малко няколко отлични голови положения, само че те бяха пропилени с лека ръка от Сеферович, Адел Таарабт и Пици, нацелил лявата греда.

Нещата не се трансформираха и с началото на втората част, когато Евертон опитва да преодолее Живко Живкович, само че националът на Сърбия блесна със ужасно избавяне.
 Снимка 496288
Източник:

Така, като че ли от нищото, ПАОК откри резултата в 63-ата минута. Крилото Янулис навлезе към центъра на терена и след страховит рейд реализира двойно подаване с Чуба Акпом. Всичко това свари неподготвена отбраната на Бенфика и резултатът беше открит 1:0!
 Вижте по какъв начин Емил Костадинов прекърши Дейвид Бекъм и Ерик Кантона

Прз 1996 година българинът асистира за победния гол на Фенербахче на " Олд Трафорд "

Случилото се обърка тотално редиците на португалския исполин, а не след дълго иберийците към този момент изоставаха с две попадения! Появилият се като запаса Андрия Живкович наказа някогашния си клуб, откакто типично крило навлезе в полето на противника, а по-късно матира Валходимос с компактен шут в близкия му ъгъл.

Бенфика се сети прекомерно късно, че не всичко е изгубено. В четвъртата минута от общо петте дадени продължение, Рафа Силва се оказа на точната позиция и с глава насочи в мрежата на гърците.

До трагичен свършек на дуела обаче не се стигна и по този метод ПАОК се добра до плейофите за влизане в групите на ШЛ. В решителната борба " черно-белите " ще гостуват на съветския Краснодар.