Голдън Стейт Уориърс изкова изключително важна победа над Орландо Меджик

...

Голдън Стейт докосва плейофите

Голдън Стейт Уориърс изкова извънредно значима победа над Орландо Меджик със 101:93 (27:11, 18:26, 27:29, 29:27) в мач от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация.

След този триумф Голдън Стейт Уориърс остава на 10-то място в Западната конференция с баланс от 38 победи и 34 провали, като воденият от Стив Кър не разреши на Хюстън Рокетс да го изпревари. В новия формат в НБА, първите 6 тима от всяка конференция се класират непосредствено за плейофите, до момента в който другите две места се дефинират след плейин шампионат, в който вземат участие отборите сред 7-мо и 10-то място. Орландо Меджик заема 5-то място на Изток с баланс от 42 триумфа и 30 провали.

Голдън Стейт изигра доста мощна първа четвърт против Орландо, като „ войните “ изковаха стабилен задатък от 16 точки в края на първия интервал, в който разрешиха на своя конкурент да вкара единствено 11 точки. Меджик се опита да стопи изоставането си във втория интервал, само че съумя да го стори единствено на половина и по този начин домакините изоставаха с 37:45 на почивката.

В началните минути на третата част Голдън Стейт още веднъж подвигна оборотите и разликата – 60:46, само че до края на третата четвърт Орландо съумя да се събере и да върне интригата, изоставайки единствено с 66:72 преди последните 12 минути баскетбол. Голдън Стейт не разреши на своя конкурент да направи поврат в последните минути и по този начин Уориърс се поздрави и с крайния триумф.

В основата на триумфа на Голдън Стейт Уориърс бе водачът Стеф Къри, който се регистрира с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 асистенции. Андрю Уигинс наниза 23 точки, до момента в който Клей Томпсън добави 15 точки.

Най-резултатен за Орландо Меджик бе Коул Антъни със своите 26 точки, Пауло Банкеро приключи срещата с 15, а Франц Вагнер добави 14 точки.