Германският квалификант Пьотър Гойовчик отстрани двукратния шампион Жил Симон във

...

Германски квалификант отстрани двукратния шампион Жил Симон

Германският квалификант Пьотър Гойовчик в профил двукратния първенец Жил Симон във втория кръг от шампионата по тенис на твърда настилка в Мозел (Франция) с награден фонд над 540 хиляди евро.

Намиращият се на 95-то място в международната класация Гойовчик завоюва с 6:4, 7:6 (4) за 94 минути на корта против представителя на домакините, който е номер осем в схемата.

Гойовчик реализира осем аса в дуела против 32-годишния Симон, спечелвайки първия си мач против французина.

На четвъртфиналите немският тенисист ще играе против спечелилия от мача сред Люка Пуй (Франция) и Маруис Копил (Румъния).

В дуел от първия кръг на шампионата поставеният под номер пет в схемата Миша Зверев (Германия) победи представителя на домакините Пиер-Юг Ербер след поврат с 6:7 (3), 6:3, 6:2.

Също в първия кръг в Мозел французинът Никола Маю завоюва с 6:1, 7:6 (4) против германеца Дъстин Браун.