Германия води в класирането по медали след първия ден на

...

Медалистите от Пьонгчанг след първия ден

Германия води в класирането по медали след първия ден на зимните олимпийски игри в Пьонгчанг 2018.

В първите пет финала първенци за Бундестима станаха Лаура Далмайер в спринта на 7.5 км за дами по биатлон и Андреас Велингер в ски скоковете на дребна шанца.

Холандия има четири оценки след триумфа в бързото пързаляне с кънки на 3000 метра при дамите и извоюваните златен, сребърен и бронзов орден.

Историческо достижение за Влади Зографски в Пьонгчанг

България през днешния ден имаше представители в биатлона, ски скоковете и в надпреварата по шейнички. Владимир Зографски записа историческо достижение през днешния ден. Той приключи 14-и на скоковете от дребната шанца в Южна Корея, с което усъвършенства най-хубавото достижение на българин на подобен конгрес.

Емилия Йорданова записа най-предно класиране от българките в спринта на 7.5 километра в олимпийския шампионат по биатлон. Тя финишира на 60-о място с пасив от 2:43.8 минути. Така тя ще бъде единствената ни представителка в преследването на 10 км в понеделник.

Павел Ангелов пък заема 37-мо място в класирането след първите две спускания в конкуренцията сингъл мъже шейни.