Германия спечели с 2:1 победи срещу поставения под номер 1

...

Германия надделя над Полша и спечели отборния турнир по тенис United Cup

Германия завоюва с 2:1 победи против поставения под номер 1 отбор на Полша и победи на отборния шампионат по тенис " United Cup " в Сидни (Австралия) с награден фонд 15 милиона $.

В първия сингъл лидерката в международната класация Ига Швьонтек победи елементарно Анжелик Кербер с 6:3, 6:0 за 70 минути.

Във втория мач олимпийският първенец Александър Зверев избави два мачбола в тайбрека на втория сет и направи поврат против Хуберт Хуркач - 6:7(3), 7:6(6), 6:4 за близо три часа на корта, с цел да изравни резултат в дуела.

На смесени двойки Зверев и Лаура Зигемунд надвиха над Шьонтек и Хуркач с 6:4, 5:7, 10:4, с цел да донесат купата на Германия.

Световният №6 Зверев сподели изключителна устойчивост след края на полуфинала в 2.20 сутринта против домакина Австралия през вчерашния ден, където той и Зигемунд избавиха два мачбола на смесени двойки, откакто Кербер направи същото при успеха си над Айла Томлянович.