Германия победи изненадващо с 3:2 Финландия в мач от група

...

Германия изненада неприятно Финландия, Швеция продължи победния си ход

Германия победи изненадващо с 3:2 Финландия в мач от група " Б " на международното състезание по хокей на лед, а Швеция се наложи с 5:3 против Швейцария в другия поток и продължи победния си ход.

Маркус Айзеншмид вкара победния гол за германците две минути след началото на продължението и по този метод Бундестимът зае шесто място в класирането с актив от седем точки. Лидер в групата с 16 пункта е тимът на Съединени американски щати, който по-рано денем разгроми Норвегия с 9:3, а Финландия е на второ място с 13 точки. И американците, и скандинавците обаче имат сигурни места на четвъртфиналите.
" Победата над нация, която играе толкоз добре хокей, е извънредно достижение за нас ", сподели немският капитан Денис Зайденберг.

Само ден след успеха с 5:1 над Канада, Еели Толванен даде задатък на Финландия в първата третина против германците, които съумяха да насочат единствено два изстрела в частта. Втората обаче стартира с изравнителен гол на Фредерик Тифелс, а Бьорн Круп се разписа за 2:1. Себастиан Ахо изравни за финалндците единствено 2:06 минути преди сирената, само че Айзеншмид беше прецизен в спомагателната част и Германия завоюва срещата.

" Играхме едва във втората част, а също така вратарят им изигра страховит мач. На нас ни остава да чакаме идващия дуел ", сподели капитанът на финландците Микаел Гранлунд.

Матияс Нийдербергер избави 36 шайби на немската врата.

Защитаващият купата си тим на Швеция записа шестата си победа в шампионата, откакто се наложи с 5:3 над Швейцария. Патрик Хорнквист, който се причисли към тима си след отпадането на Питсбърг от плейофите в НХЛ, вкара още в първия си мач, а Джон Клингберг, Микаел Беклунд, Адам Ларсон и Магнус Пааярви означиха по още един гол.

Националният отбор на Швеция, който е сигурен четвъртфиналист, води в група " А " със 17 точки, следван от Русия с 13, Чехия с 12 и Швейцария с девет.