Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира по

...

Топалова стартира с победа в Израел

Гергана Топалова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка в Йерусалим (Израел) с награден фонд 25 хиляди $. Поставената под номер 6 българка се оправи на старта с японската квалификантка Мао Мушика с 6:3, 7:5 за 96 минути.

Топалова поведе с 5:2 по пътя си към триумфа в първия сет, а във втория тя навакса пробив пасив при 3:4 и стигна до поврат, с цел да победи. Така за място на четвъртфиналите тя ще се изправи против Ана Броуган (Великобритания).

Друга българка - Лия Каратанчева, отпадна трагично от представителката на домакините и лидерка в схемата Лина Глушко със 7:5, 3:6, 5:7, откакто пропиля задатък от 5:3 гейма в решаващия трети сет.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.