ГЕРБ-СДС и ДПС гласуваха за промените, а останалите парламентарни групи

...
ГЕРБ-СДС и ДПС гласуваха за промените, а останалите парламентарни групи
Коментари Харесай

Парламентът подкрепи ветото на президента върху Закона за насърчаване на инвестициите

ГЕРБ-СДС и Движение за права и свободи гласоподаваха " за " измененията, а останалите парламентарни групи бяха " срещу "
Парламентът почете ветото на президента Румен Радев върху Закона за поощряване на вложенията с 99 гласа " за ", 108 " срещу " и нито един глас " въздържал се " след прегласуване.

При първото гласоподаване депутатите почетоха ветото с 98 гласа " за ", 108 " срещу " и нула " въздържал се ". За да бъде преодоляно ветото на президента, " за " законопроекта трябваше да гласоподават 121 народни представители.

ГЕРБ-СДС и Движение за права и свободи гласоподаваха " за " измененията, а останалите парламентарни групи бяха " срещу ".

Законът бе признат на второ четене на 19 април. Той планува една втора по-кратки периоди за административно обслужване за капиталови планове с национално или районно значение.

" Ако си мислите, че ще оставим обществото да бъде рекетирано с една благородна идея и да няма никакъв баланс сред икономическо развиване на обществото и стопански ползи и безапелационната отбрана на природата, грубо се лъжете. Този мач свърши. Мачът с 50 еколога излязоха пред кабинета долу на образеца да стачкуват и нормите отиват в канала, с които могат да се вкара ред, завърши ", сподели Йордан Цонев от Движение за права и свободи.

" Понеже неведнъж се приказва за зелен октопод и за зелен рекет - доста по-страшен от зеления октопод е октоподът на мафията и рекетът от мафията ", разяснява Татяна Слутанова - Сивиева от ПП-ДБ.

" Не може повече по този начин. вие оферирате всичко да продължи, както е било до момента. И по тази причина няма 15 години тунел под Шипка. Затова нямаме автомагистрала " Струма ", по тази причина 1 милион софиянци страдат лятото, когато тръгнат за море и отново ще продължат да страдат, с помощта на вас и на вашето необяснимо държание в тази зала да казвате - " Абе доста са хубави предложенията, но няма да ги подкрепим ", сподели Делян Добрев от ГЕРБ-СДС.

Даниел Петров ( " Възраждане " ) сподели, че живее в регион, който е най-пострадал поради зелените организации, и посочи, че засяга плана за тунел под Шипка. Той обаче изрази терзание от законови промени в правния режим на обществените предприятия, каквито са държавните горски предприятия, и изясни, че те ще могат да продават парцели по предложение на вложител. Заради тези скандални, меко казано, оферти, ние няма да подкрепим законопроекта, съобщи Петров.

Даниел Лорер (ПП-ДБ) уточни, че по този начин импортираните промени повдигат една извънредно значима тематика по какъв начин в България въобще позволяваме вложения и какъв е капиталовият развой у нас. Според него капиталовият развой в България е пословично муден, само че това не значи, че би трябвало да бъдат механично намалявани периоди на екологичните оценки и оценките за влияние върху околната среда (ОВОС). Въпреки значимата тематика, методът, по който се случва това в 90-ата минута на 49-ото Народно събрание, не е верен, счита Лорер. Не можем да приемем тези промени в границите на преходни и заключителни разпореждания, изключително по толкоз значима тематика, добави той. Нашето мнение е за проверка на капиталовия развой, само че не това да се случва през " задната врата ", заключи депутатът от ПП-ДБ.

След гласуването Любен Дилов (ГЕРБ-СДС) разяснява, че след този финален избор софиянци " през крив макарон " ще гледат въжен превоз на Витоша, а петричани, санданчани и благоевградчани - автомагистрала " Струма ".

В деня на гласуването на закона протестиращи срещу измененията се събраха пред Народното събрание. Недоволството им е обвързвано с това, че през закона се вършат ремонти в други три закона, един от които е този за запазване на околната среда.

Държавният глава Румен Радев върна за ново разискване наредбите, които редуцират времето на способените органи да се произнесат по въздействията на даден план върху околната среда и вкарват принцип на безмълвно единодушие за неговото осъществяване. Оспорени бяха и ограничението на опциите за правосъден надзор, както и удължаването на валидността на избрани решения, чийто период изтича или към този момент е изминал. Президентът оспори и основаването на предпоставки за придобиване на имущество, благосъстоятелност на обществени предприятия, което съгласно претекстовете му води до риск от ощетяване на публичния интерес.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР