Гъвкавите работни формати и дистанционната форма на работа могат да

...
Гъвкавите работни формати и дистанционната форма на работа могат да
Коментари Харесай

Спестеното време за пътуване до работното място намалява вредните емисии

Гъвкавите работни формати и отдалечената форма на работа могат да бъдат сполучлива екологична мярка. Това демонстрира без значение икономическо изследване, извършено по самодейност на водещия международен снабдител на работни пространства Regus. Изследването демонстрира, че по-разширеното разпространяване на гъвкавите форми на работа ще понижи равнищата на въглероден диоксид в международен проект до 214 млн. тона годишно до 2030 година Ако растежът в известността на гъвкавите работни пространства продължи да се форсира, годишно хората по света ще икономисват над 3,53 милиарда часа пътешестване до работното място до 2030 година, а количеството въглероден двуокис, спестено от това понижение, се равнява на количеството въглерод, всмукано от 5,5 милиарда дървета за 10 години.

По данни на Евростат през 2017 година в Европейския съюз се следи нарастване на нездравословните излъчвания приблизително с 1.8%, като България има дял от 1.5% в замърсяването с излъчвания въглероден диоксид в целия Европейски Съюз. Статистиката сочи, че България е на трета позиция измежду 28-те страни-членки по произвеждане на нездравословни излъчвания въглероден двуокис за 2017 година У нас през предходната година са били създадени над 8% повече такива нездравословни излъчвания, съпоставено с 2016 година, което в цифрово изражение е над 27 млн. тона.

Целта на Европейски Съюз е да понижи въглеродните си излъчвания с 40% под нивата от 1990 година до 2030 година, а до 2040 година - с 60 на 100. Междувременно нацията, която ще регистрира най-голямото годишно понижение на въглеродните излъчвания до 2030 година, е Съединените щати. Предполага се, че Съединени американски щати ще спести съвсем 960 млн. часа за напредване до работното място, а пътуващите там, които разчитат до огромна степен на коли, икономисват по този метод над 100 млн. тона CO2.

Икономическото изследване на Regus прави оценка растежа на гъвкавите работни пространства сред настоящия миг и 2030 година То преглежда 16 страни по света и предвижда, че увеличеното разпространяване на гъвкавите форми на работа в тези страни ще способства с над 10 трилиона $ за международната стопанска система до 2030 г.

Ако работодателите разрешават на чиновниците да се открият на място, по-близко до дома, и да понижат ежедневното пътешестване, всяка година могат да бъдат спестени милиони тонове въглеродни излъчвания. В изискванията на рецесия в положението на околната среда, предлагането на гъвкави форми на работа не е просто бизнес или персонален императив, само че също и изгода за планетата.

Изследването на Regus проучва социално-икономическото влияние на гъвкавите форми на работа в 16 страни: Австралия, Австрия, Канада, Китай, Франция, Германия, Хонконг, Индия, Япония, Холандия, Нова Зеландия, Полша, Сингапур, Швейцария, Обединеното кралство и Съединени американски щати. Изследването откри, че:

Гъвкавите форми на работа ще допринесат с $10,04 трилиона за стопанските системи на 16-те страни до 2030 – повече от настоящия Брутният вътрешен продукт на Япония и Германия, взети заедно

До 2030 година Съединени американски щати могат да реализират стопански подтик от към 4,5 трилиона $ годишно, с помощта на гъвкавите форми на работа – повече от 20% от сегашния Брутният вътрешен продукт и повече от целия сегашен Брутният вътрешен продукт на Германия.

Съотношението на хората, които работят по еластичен модел в Китай, ще остане относително малко, само че се чака най-голямата обвързвана с него облага в икономическите изгоди – до 193 % през 2030 година, спрямо 2017 година Това би могло да се равнява на голям общ растеж от 1,4 трилиона $.
Източник: econ.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР