Гана победи Република Корея с 3:2 във втори великолепен мач

...

Гана излъга Република Корея в драма

Гана победи Република Корея с 3:2 във втори превъзходен мач през днешния ден от Мондиал 2022. По-рано. Така за първи път в историята на международни шампионати отбори от Африка вкараха шест гола в един ден.

Гана взе солидно изглеждаща преднина с попаденията на Мохамед Салису и Мохамед Кудус. Салису откри в 24-ата минута, а 10 по-късно се разписа и Кудус.

Само за 167 секунди Гю-сунг Чо вкара два гола след почивката и изравни. Той понижи в 58-ата минута, а в 61-ата стана 2:2. Кудус означи значим гол в 68-ата минута за 2:3. В последните 15 минути и още 11 добавено време корейците атакуваха обезверено и натикаха противника си в наказателното поле. Ново попадение обаче не падна.

С триумфа Гана събра три точки, с колкото е и Португалия. Уругвай и Южна Корея са с по една точка.. През 1982 година сходно достижение имаха Унгария и Шотландия.
Източник: flashnews.bg