ФКСБ остана в битката за титлата в Румъния. В отложен

...

ФКСБ не сбърка срещу тима на Митрев

ФКСБ остана в борбата за купата в Румъния. В отсрочен мач от 18-ия кръг на шампионата отборът от Букурещ победи с 2:1 като посетител новобранеца Волунтари и към този момент е на трето място в класирането, на 5 точки зад лидера ЧФР Клуж. За домакините не игра някогашният вратар на Левски Божидар Митрев.

Привлеченият неотдавна от Газ Метан Дариус Олару откри за ФКСБ още в 8-ата минута. Младият нападател се разписа с доста хубав удар от въздуха. В 32-ата минута обаче Марко Симоновски изравни, засичайки центриране от десния фланг.

В 43-ата минута Флоринел Коман още веднъж даде преднина на ФСКБ, а по-лошата вест за Волунтари беше, че в самия завършек на полувремето Игор Армаш беше изпъден. Молдовският бранител на домакините остави отбора си с човек по-малко след пряк червен картон.

През втората част попадения не паднаха и Волунтари продължава да е на дъното в класирането с едвам 11 точки.