Фиорентина си осигури участие във финала за Купата на Италия

...

Фиорентина ще играе финал за Купата на Италия

Фиорентина си обезпечи присъединяване във финала за Купата на Италия по футбол за първи път от 7 години. „ Виолетовите “ отстраниха Кремонезе на полуфинал след 0:0 в реванша в четвъртък и триумф с 2:0 в първия мач като посетител.

На стадиона във Флоренция двата отбора изиграха скучно първо полувреме, в което домакините направляваха топката, само че не сътвориха някакви изключително рискове пред вратата на съперника, който се бе прибрал в дълбока отбрана.

След почивката последва кратковременен подтик от страната на Кремонезе, който обаче не докара до нищо съществено в офанзива. След час игра пък Фиорентина потърси гола, само че несполучливо. Така срещата приключи без победител и гол, само че бе достатъмно за домакините.

Източник: safenews.bg