Фиорентина се наложи над Макаби Хайфа с 4:3 в Будапеща,

...

Фиорентина и Макаби Хайфа сътвориха шоу със 7 гола в ЛК, всичко ще се реши на реванша

Фиорентина се наложи над Макаби Хайфа с 4:3 в Будапеща, Унгария в първия мач сред двата отбора в Лигата на конференциите. М " Бала Нзола даде задатък на " ла виола ", само че до края на първото полувреме Макаби обърна след головете на Абдулай Сек и Гади Кинда. Лукас Белгтран вкара изравнителното попадение за Фиорентина, само че Анан Халайли върна задатъка на израелския отбор преди Роландо Мадрагора да възвърне още веднъж паритета. Победният гол за " ла виола " бе дело на Антонин Барак.

Бившият футболист на Лудогорец Мануел Шоу пък бе изпъден в 81-ата минута след втори жълт картон и по този метод пропуща реванша на " Артемио Франки " на 14 март от 19:45 часа.
 Аякс и Астън Вила не съумяха да се победят в първата среща посред им

Реваншът ще е идната седмица

Фиорентина поведе още в 3-ата минута, когато Майкъл Кайоде центрира топката в наказателното поле на Макаби Хайфа, където М " бала Нзола се извиси над всички и прати топката с глава в мрежата.

Макаби Хайфа обаче съумя да изравни още в 12-ата минута, когато Али Мохамед центрира от корнер, а Абдулай Сек засече и преодоля Пиетро Терачано.

Израелският отбор стигна до поврат в 29-ата минута. Али Мохемд комбинира с Гади Кинда, който отблизо разстояние прати топката в мрежата, не оставяйки никакви шансове на стража на Фиорентина да отрази.

На старта на второто полувреме Фиорентина още веднъж изравни. В 59-ата минута Нзола подаде към Лукас Белтран, който шутира и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, с цел да направи резултата 2:2.

Макаби Хайфа още веднъж поведе в 67-ата минута. Анан Халайли направи страховит независим рейд, който приключи с удар, а Терачано се оказа некадърен да спре удара на израелския футболист.

С шестото попадение в срещата Фиорентина още веднъж изравни. Кристиано Бираги центрира за Роландо Мандрагора, който с удар в долния ляв ъгъл направи резултата 3:3.

Макаби Хайфа остана с човек по-малко на терена в 81-вата минута, когато някогашният футболист на Лудогорец Мануел Шоу си изкара втори жълт и респективно червен картон.

Фиорентина съумя да грабне успеха в петата минута на добавеното време, когато Антонин Барак засече центриране от страна на Джакомо Бонавентура.