Финалистът от миналия сезон в Шампионска лига Интер не достигна

...

Атлетико изхвърли Интер след дузпи, Борусия Дортмунд не сгреши срещу ПСВ

Финалистът от предишния сезон в Шампионска лига Интер не доближи даже до четвъртфиналите в шампионата, откакто беше отстранен от Атлетико Мадрид на осминафиналите през този сезон. Мадричани победиха с 2:1 в постоянното време и по-късно се постановиха с дузпи след 3:2.
Прочетете още
В 33-та минута Барела откри на точката на дузпата Федерисо Ди Марко, който вкара за 0:1.

Атлетико изравни единствено две минути по-късно, когато Коке откри Гризман в пеналта и той осъществя за 1:1.

Домакините натиснаха серизно през втората част, само че по този начин и не стигаха до попадение.

В 85-та минута натискът на Атлетико си сподели думата и Коке подаде към Мемфис Депай, който не остави шансове на Зомер за 2:1.

В края на дуела Рикелме се озова на страхотна позиция, само че прати топката в навън.

Така общият резултат беше 2:2 и се стигна до продължения.

В тях обаче не падна нов гол и всичко трябваше да се реши с дузпи.

При първите осъществявания Чалханоглу и Депай не сгрешиха. При вторите дузпи Санчес и Саул пропуснаха. Интер пропусна и третото осъществяване, откакто ударът на Клаасен беше избавен от Облак, само че Рикелме не сгреши за Атлетико и поведе в резултата. След това Ачерби и Кореа не сгрешиха. Лаутаро Мартинес обаче пропусна за Интер и по този начин Атлетико Мадрид се класира за четвъртфиналите.

Борусия Дортмунд победи в реванша ПСВ Айндховен като хазаин с 2:0 и с общ резултат 3:1 продължи към четвъртфиналите за първи път от 3 години.

Борусия Дортмунд откри още в 3-та минута, когато Джейдън Санчо с прекрасен удар по земя от границата на пеналта не сбърка и откри за 1:0.

В последните секунди Марко Ройс се възползва от неточност в защитата на ПСВ Айндховен открадна топката и с прекрасен удар преодоля вратаря на нидерландците за 2:0.

Дормунд си обезпечи първо класиране за четвъртфиналите от сезон 2020-2021, когато отпадна на тази фаза от Манчестър Сити.

Жребият за четвъртфиналите е в петък.

Така Борусия Дортмунд и Атлетико Мадрид се причислиха към останалите четвъртфиналисти - Реал Мадрид, Барселона, ПСЖ, Арсенал, Манчестър Сити и Байерн Мюнхен.