Европейският шампион Италия и Швейцария завършиха отново 1:1 в пряк

...

Италия не успя да победи Швейцария в Рим

Европейският първенец Италия и Швейцария приключиха още веднъж 1:1 в директен двубой за първото място в квалификационна група " C " за Мондиал 2022 и оставиха развръзката за последния кръг. В понеделник " адзурите " гостуват на Северна Ирландия, а " кръстоносците " одобряват България и ще търсят изразителна победа. На " Стадио Олимпико " в Рим Силван Видмер (11) откри за гостите, а Джовани Ди Лоренцо (36) изравни.
Двата отбора изиграха много по-качествено първо полувреме, в което швейцарците започнаха по-добре и поведоха след бърза контраофанзива на Ноа Окафор, който откри Силван Видмер и той разстреля Джиджи Донарума с мощен удар от над 20 м. Десетина минути по-късно пристигна първият огромен късмет за италианците. Николо Барела стреля, а след рикошет Андреа Белоти получи топката на метри от вратата, само че не съумя да я улучи.
Играчите на Роберто Манчини съумяха да изравнят след статично състояние. Лоренцо Инсиние центрира от директен свободен удар, а Джовани Ди Лоренцо изпревари неприятно излезлия вратар Ян Зомер и с глава съумя да прати топката в мрежата за 1:1.
След почивката " адзурите " имаха самодейността, само че головите положения и пред двете порти. В последната минута Доменико Берарди беше фаулиран в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа след консултация с ВАР и ревизиране на обстановката. Жоржиньо обаче профука дузпата, пращайки топката над вратата. Халфът изпусна 11-метров углавен удар и в първия мач против " кръстоносците ", приключил също 1:1.
Така след ремито и двата отбора имат по 15 точки, само че Италия остава на първата позиция с по-добра голова разлика, само че на еврошампиона в понеделник следва посещение в Белфаст, до момента в който Швейцария посреща България в Люцерн.
В другия мач Северна Ирландия надделя вкъщи Литва с 1:0 след автогол на Бенас Група С
Италия – Швейцария 1:1
0:1 Силван Видмер (12), 1:1 Джовани Ди Лоренцо (36)
Северна Ирландия – Литва 1:0
0:1 Бенас Шаткус (17-автогол)