Европейската шампионка за девойки до 19 години Калояна Налбантова спечели

...

Калояна Налбантова спечели титлата при жените на турнир по бадминтон в Унгария

Европейската шампионка за девойки до 19 години Калояна Налбантова завоюва купата при дамите на интернационалния шампионат по бадминтон в унгарската столица Будапеща, предава Българска телеграфна агенция.

Българката реализира седми следващ триумф в конкуренцията, откакто на финала се наложи в оспорван мач над представителката на Дания Фредерике Лунд с 16:21, 21:13, 21:19 за 44 минути.

Налбантова, която започва от квалификациите, загуби първата част, само че се пребори за златото в идващите два гейма. Във втория тя взе задатък от 17:11 и след 21:13 изравни резултата. В решителния трети гейм възпитаничката на Стилиян Макарски сподели постоянна душeвност, след 19:19 завоюва две следващи разигравания и стигна до крайния триумф.

Това е следващо отличие за Налбантова тази година. В края на август стана тя европейска шампионка до 19 години в Белград, а на интернационалния шампионат в София през октомври взе два бронзови медала на единично и на двойки дами дружно с Полина Бухрова (Украйна).
Източник: fakti.bg