Етър постигна победа с 2:1 в четвъртата си контрола от

...

Етър победи Септември София в контрола

Етър реализира победа с 2:1 в четвъртата си контрола от подготовката над лидера във Втора лига Септември (София). Съперникът бе по-атакуващият тим през първата част, само че отбраната и вратарят Мартин Величков не позволиха съществени рискове, макар че стражът на няколко пъти трябваше да се намесва.

Направените на почивката смени оживиха играта на Етър. В 47-ата минута Дидис Пита центрира фалцово от корнер и бранител мазета с глава пред голлинията. Септември направи 7 смени едновременно в 63-ата минута и малко по-късно получи гол. Дебютиралият за Етър Иван Василев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. Ловре Кнежевич с невъзмутим удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

В 83-ата минута Дидис Лутумба-Пита отляво съобразително откри Макан Сидибе, който с удар отвън пеналта и рикошет, заблудил вратаря, се разписа за 2:0. В самия завършек на мача противникът стигна до почетен гол след неточност на вратаря Ангел Мартинов за крайното 2:1.

Съставът на Етър:  Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Луис Кордова, Хосекарлос ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела, Ивайло Димитров (Ангел Мартинов, Кольо Станев, Мартин Николов, Ловре Кнежевич, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Радослав Найденов, Иван Василев, Дидис Лутумба-Пита, Брайън Есало, Макан Сидибе, Жан-Марк Тибуе).