Етър победи с 4:1 дублиращия отбор на виолетовите“ в първата

...

Етър надви лесно дубъла си

Етър победи с 4:1 дублиращия тим на „ виолетовите “ в първата контрола и за двата тима от подготовката. Първият отбор бе без много отсъстващи футболисти по здравословни аргументи, а отборът бе воден от помощник-треньорите, защото Веселин Великов бе на заравяне на татко си, който умря ден по-рано.

Етър стартира по-активно и още в 3-ата минута Христо Димитров трансферира вратаря, само че топката мина до гредата. Малко по-късно Кирил Киров стреля над рамката. В 8-ата минута Кольо Станев изпревари излезлият вратар Пресиян Петков и откри – 1:0.

Само след три минути резултатът бе подсилен. Отново Кольо Станев направи офанзива, която Кирил Киров с едно допиране приключи за 2:0. Юношите от втория тим обаче също играха офанзивно и сътвориха значително положения.

Мартин Ангелов в 20-ата минута след рейд стреля във вратаря, а в идната офанзива бе и най-чистото състояние – след безредие удар на Денислав Георгиев бе избит от Мариян Иванов от голлинията. Възможност пропусна и Александър Гугучков. В 41-ата минута след центриране на Цветомир Тодоров отдясно и удар на Киров отбитата топка попадна у Юлиян Райков, който с добавка вкара за 3:0. В началото на втората част Етър стигна и до дузпа за срутване на Атанас Кръстев, само че Цветомир Тодоров би едва и вратарят Никос Рашков избави. Удар на Кольо Станев бе още веднъж избавен от Рашков. Стражът отново се прояви, като хвана и удар на Киров след центриряне отляво на Калоян Ненчев. Кольо Станев подаде и за четвъртия гол в 70-ата минута, като напредна отдясно и изведе с акуратен пас Калоян Ненчев – 4:0.

Дублиращият тим стигна до почетно попадение в 82-ата минута – Кристиян Димитров направи рейд в отбраната и прати топката в мрежата на Христо Иванов за крайното 4:1.