Етър и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в контролата си, играна

...

Локомотив и Етър не се победиха в контрола

Етър и Локомотив (Пловдив) приключиха 0:0 в контролата си, играна в Симитли. Мачът се игра на корав и неравномерен терен, което много затрудни дейностите и на двата тима. Началото бе изцяло равностойно, без рискове към двете порти. Първата пристигна за Локомотив - в 8-ата минута Бирсент Карагарен получи топката в пеналта и стреля до левия дирек. Етър имаше отлична опция в 11-ата минута - Кольо Станев нахлу през отбраната и бе съборен на границата на наказателното поле. Николай Янков стреля от фаула рисково, само че вратарят съумя да избие.
 Етър взе на проби французин и португалец

Ще ги пробват в контрола

Постепенно " смърфовете " постановиха превес и офанзивите им зачестиха. В 26-ата минута Парвиз Умарбаев стреля добре от фаул, само че Анатоли Господинов мазета в корнер. Малко по-късно Милош Попович получи пас отляво и с глава стреля до гредата. За етърци Жан-Пиер Да Силва проби на скорост по десния фланг в 33-ата минута и откри Ловре Кнежевич, само че хърватинът не съумя да обстреля вратата. Малко по-късно още веднъж Да Силва проби на скорост със серия от финтове и пусна към Яни Пехливанов, който обаче стреля високо над вратата.

Локо (Пд) имаше две чисти положения до почивката, избавени чудесно от Господинов. Димитър Илиев се оказа самичък против стража, само че ударът му в близкия ъгъл бе изваден в корнер. В 43-ата минута пък Умарбаев от фаул прати топката под сглобката, само че още веднъж Господинов с отлична интервенция мазета в корнер.

След почивката влязоха Мариян Иванов, Ради Апостолов, Христо Димитров и Уилсън Фелипе, а по-късно - и останалите играчи. Атака на Кнежевич в 56-ата минута бе последвана от бърза контра на " смърфовете ", която Минчев приключи със мощен удар, само че Господинов мазета. До края на мача пловдивчани натискаха, само че по този начин и не насочиха повече прецизен удар към Господинов. За " виолетовите " пък опция имаше бе пред Фелипе, който в 71-ата минута навлезе отляво на скорост, само че стигна до вратаря, който улови. Малко преди края след фаул топката стигна до Мариян Иванов, който не съумя да нанесе прецизен удар. В самия край и " смърфовете " пропуснаха и инспекцията приключи без голове - 0:0.ю