Еспаньол дочака първата си домакинска победа от началото на сезона

...

Вездесъщият Хоселу донесе първи успех на Еспаньол у дома

Еспаньол дочака първата си домакинска победа от началото на сезона в Ла Лига, откакто пребори Валядолид с 1:0. Голмайсторът на отбора Хоселу вкара попадението в 78-ата минута. Това въобще е едвам втори триумф за каталунците, само че пък с помощта на него те се “изстреляха ” с пет позиции нагоре в класирането, напускайки зоната на изпадащите. Само на точка от нея пък е Валядолид.

И двата тима заложиха на отворен футбол, само че не създаваха съвсем никакви чисти положения. Малко преди почивката вратаря на Еспаньол Бенжамен Лекомт избави рисков удар на Серхио Леон.

“Папагалчетата ” стигнаха до заветното попадение 12 минути преди края, когато Хосели беше прецизен с глава. За опитния стрелец това е седми гол в 9 мача досега.

В 81-вата другият нападател на домакините Хавиер Пуедо излезе самичък против стража на Валядолид, само че уцели страничната греда.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от испанската LaLiga, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport 4.