Елвира Краснобаева от варненския клуб по художествена гимнастика “Грация спечели

...

Варненката Елвира Краснобаева стъпи на световния връх

Елвира Краснобаева от варненския клуб по художествена гимнастика “Грация ” завоюва купата във финала с топка на международното състезание по художествена гимнастика за девойки, което се организира в румънския град Клуж - Напока.

Ученичката от варненското спортно учебно заведение " Георги Бенковски " с персонален треньор Светлана Юриевна изигра напълно композицията си и получи и оценка от 32.100 точки (D. 15.300; A. 8.250; E. 8.550).

Втора се класира представителката на Германия Лада Пуш с 30.800 точки, а бронзовото отличие взе Регина Полишчук от Израел с 30.350 точки.

Във финала с обръч Елвира Краснобаева позволи грешки, който и костваха медала. Възпитаничката на Светлана Юриева четвърта с 30.650 точки (14.700, 8.000, 7.950). Световна шампионка стана Альона Тал Франко от Израел с 31.600 точки.

Източник: moreto.net