Единият от домакините на Световното първенство по хокей на лед

...

Финландия постигна първа победа на световното първенство по хокей на лед

Единият от домакините на Световното състезание по хокей на лед за мъже Финландия реализира първа победа. Шампионатът се организира в Рига (Латвия) и Тампере (Финландия), като ще продължи до 28 май.

Финландският народен отбор, който е олимпийски първенец и настоящ международен отличник, надделя Германия с 4:3 във втория си мач от група „ А “ на шампионата пред 11 712 фенове в Тампере. Финландците заемат четвърто място във краткотрайното класиране с 3 точки. На първите три позиции все още са съставите на Съединени американски щати, Дания и Швеция.

Отборът на Германия позволи второ проваляне и остава седми.

За Финландия се разписаха Йоел Армия, Сакари Манинен на два пъти и Мико Лехтонен, а за Германия точни бяха Марсел Ньобелс, Кай Висман и Джон-Джейсън Петерка.

Другият хазаин Латвия отстъпи пред Словакия с 1:2 пред 8 930 души, изпълнили „ Арена Рига “. За латвийците загубата бе втора и те държат седмото място във краткотрайното нареждане в група „ В “.

Съставът на Словакия е четвърти с победа и проваляне досега, а първите три места заемат Швейцария, Канада и Чехия.

Матуш Сукел даде преднина на Словакия, домакините от Латвия изравниха посредством Родриго Аболс във втория интервал, само че Марек Хривик донесе успеха на словаците в края.