Двубоят между Специя и Сасуоло от третия кръг на Серия

...

Петко Христов изработи дузпа, но се контузи при равенство на Специя

Двубоят сред Специя и Сасуоло от третия кръг на Серия А приключи при резултат 2:2. Българският национал Петко Христов бе титуляр за отбора си и изигра едно полувреме, в което създаде дузпа, само че се контузи.

В 28-ата минута гостите откриха резултата на стадион " Алберто Рико ". Давиде Фратези засече с глава центриране от левия фланг на Йоргос Кириякопулос.

В ответната офанзива възпитаниците на Лука Готи възобновиха равенството. Местният воин Симоне Бастони стреля от придвижване в горния ляв ъгъл за 1:1.

В последната минута от постоянното време на първата част домакините получиха дузпа. Джан Марко Ферари повали Петко Христов след конфликт във въздуха при корнер. М`Бала Нзола приключи обрата с тъкмо осъществяване на 11-метровия углавен удар, само че Петко Христов бе сменен на почивката.

След паузата Андреа Пинамонти означи първото си попадение за Сасуоло, откакто се възползва от неточност на противниковата защита. Централните бранители и вратаря не се схванаха при извеждащ пас, а нападателят изпрати топката в празната врата.

Резервата Албин Екдал бе изпъден в 81-ата минута след втори жълт картон за шпагат в краката на друга запаса - Кристиан Торствед.

Специя и Сасуоло са с идентичен актив в шампионата - победа, загуба, тъждество, три маркирани попадения и пет позволени.