Дунав победи с 2:1 с втория отбор на румънския елитен

...

Дунав победи дубъла на Стяуа

Дунав победи с 2:1 с втория тим на румънския първокласен Стяуа в четвъртата си лятна контрола. Срещата се игра на главното игрище на комплекса в русенския квартал " Здравец " и бе предавана в директно предаване по канала FCDLive в формалната страница на " Драконите " във фейсбук. Не липсваше поддръжка и от трибуните, като макар дъжда първоначално няколкостотин дунавски почитатели още веднъж бяха там.

Мачът стартира равностойно, като и двата отбора не пестяха старания в битката за всяка топка. Така още в границите на първите 10 минути реферът Борис Попов сподели 3 жълти картона. Не липсваха и рискове пред двете порти. В 15-ата минута Джан Хасан се измъкна отляво, само че вместо да стреля опита центриране, което не откри Мирослав Георгиев. В ответната офанзива пък удар на Влад Шербанеску мина над напречната греда. В 30-ата минута Георгиев опита въпреки всичко изстрел от 20-ина метра, само че топката мина над вратата. Малко по-късно още веднъж Хасан бе открит в наказателното поле на гостите, само че ударът му мина около десния непряк дирек.
 Дунав загря за Стяуа с победа над Спартак (Плевен)

" Драконите " играят с втория състав на румънския гранд

В началото на втората част румънският отбор получи червен картон. В 51-ата минута Дан Талмачю фаулира появилият се след почивката Дани Бонев, който се откъсваше самичък против противниковия вратар Михай Удря. Бранителят обаче бе заменен, заради приятелския темперамент на срещата. Последвалият директен свободен удар, изпълнен от Драгуш Фирцулеску, бе избит в корнер. След осъществяването му Бонев уцели гредата, а Георги Вълчев засече топката и я прати във вратата за 1:0 в 52-ата мин. В 58-ата минута пък Станислав Вълчев получи втори жълт и респективно червен картон след остро влизане против румънски футболист. Той също бе сменен - от 17-годишният русенски гений Кристиян Господинов.

В 67-ата минута Драгош Фирцулеску направи резултата 2:0 за " Дунав " след тъкмо осъществяване на директен свободен удар с левия крат, прехвърляйки стената пред него. Минута преди края и Димитър Тодоров получи червен картон, а всички дунавски запаси към този момент бяха на терена, заради което домакините приключиха с 10 футболисти. Младите румънци, част от които имат мачове и в елитния първи отбор на гранда от северната ни съседка, се възползваха от това и в 90-ата минута понижиха за крайното 2:1 за русенския тим.

По този метод " Драконите " записаха четвърти триумф в предсезонните си инспекции досега след успехите с 4:0 като посетител на варненския " Спартак ", със 7:1 против " Спартак II " Вн в Русе и с 2:1 в Плевен против локалния " Спартак ".

Състав на Дунав Русе: 33.Цветелин Енчев /46 мин. - Винченцо Ангелов/, 22.Симеон Иванов /46 мин. - 31.Мерт Тасим/, 4.Преслав Папарков, 27.Георги Вълчев /74 мин. - Кристиян Маринов/, 24.Димитър Тодоров, 5.Василен Марков /71 мин. - Симеон Дочев/, 8.Станислав Вълчев /58 мин. - 15.Кристиян Господинов/, 17.Мирослав Георгиев /71 мин. - Радослав Великов/, 10.Драгош Фирцулеску /71 мин. Томислав Александров/, 99.Джан Хасан /46 мин. - 21.Дани Бонев/, 9.Преслав Петков /58 мин. - 23.Мартин Иванов/.

Състав на Стяуа II : 12.Михай Удря, 2.Раду Чирешою, 4.Дан Талмачю, 5.Пол Коза, 7.Андрей Труца, 15.Аурелиан Чучулете, 8.Лауренциу Арделеан, 23.Лука Митрица, 10.Влад Шербанеску, 11.Антонио Трандафиреску, 19.Александру Бодя.

/32.Матей Лицор, 1.Адриан Франкулеску, 14.Каталин Гогор, 77.Йорго Папули, 26.Андрей Митрой, 18.Валентин Митраке, 17.Антонио Данила, 25.Влад Тома, 31.Андрей Танасе/