Дея спорт спечели с лекота срещу Монтана с 3:0 гейма

...

Дея Спорт победи Монтана, ЦСКА се наложи над Добруджа в НВЛ

Дея спорт завоюва с лекост против Монтана с 3:0 гейма и продължава да води безапелационно в класирането на мъжкото волейболно състезание. Дея има 17 победи и единствено 1 загуба от началото на сезона. Дея сподели още в първия гейм, че срещата няма да продължи дълго, като даде единствено 14 точки на противника, а по-късно затвори мача след 25:21 и 25:15.

ЦСКА реализира победа с 3:1 при гостуването на Добруджа в друга среща от 18-ия кръг.

В зала " Добротица " " алените " поведоха след изрично 25:16 в първия гейм, само че позволиха домакините да изравнят след 25:22. Последваха безапелационни изяви на играчите на Александър Попов и ЦСКА си потегли с триумф от Добрич и заема четвърто място в класирането.

Отлични изяви за ЦСКА имаше Тодор Вълчев, който бе определен за най-полезен състезател в мача.

Черно море (Варна) записа седма победа в шампионата след победа с 3:0 против Хебър (Пазарджик), в обособените геймове 25:20, 25:18, 25:22.

Още по-убедителен бе Марек Юнион-Ивкони, който се наложи с 3:0 при гостуването си в Севлиево на локалния Раковски след 25:15, 25:18, 25:15.

Победата е шеста за Марек, до момента в който Раковски записва 17-а загуба в шампионата.