Девин Букър отбеляза рекордните си 58 точки при домакинската победа

...

Девин Букър отбеляза 58 точки за обрат на Финикс срещу Ню Орлиънс

Девин Букър означи рекордните си 58 точки при домакинската победа на Финикс над Ню Орлинъс със 118:114 тозки в среща от Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

Звездата на Сънс минава границата от 50 точки за повторно в кариерата си, откакто осъществя 51 против Чикаго на 30 ноември. Срещу Пеликанс Букър добави 5 битки и 5 асистенции.

С негова помощ Финикс съумя да навакса закъснение от 24 точки в средата на третата част. Сънс дадоха отговор със серия от 25-6 и понижиха разликата до единствено 5 в заключителната четвърт.

Победата бе втора поредна за Финикс, а Ню Орлиънс е в серия от три провали. Зайън Уилямсън се регистрира с 30 точки за гостите, а Си Джей Маккълъм добави 27.

— NBA (@NBA)

Маями победи Сан Антонио със 111:101. Мачът се игра в Месико Сити.

Джими Бътлър осъществя 26 точки, а Бам Адебайо се включи с 22 точки и 13 битки за четвъртия следващ триумф на Маями. Тайър Хиро добави 21 точки. За Сан Антонио Келдън Джонсън означи 22 точки.

Оклахома записа домашен триумф над Мемфис със 115:109. Звездата на гостите Джа Морант бе дисквалифициран преди почивката и това способства за края на победната серия от седем мача за Гризлис. Морант получи второ техническо нарушаване 43 секунди преди края на първото полувреме.

Тимът на Оклахома беше без Шей Гилджъс-Аликзандър и Джош Гиди, само че съумя да завърши поредност от пет провали, които натрупа. Лу Дорт означи 24 точки за спечелилите, а Айзея Джо добави 23 точки, негово персонално достижение за сезона. За Мемфис Дилън Брукс означи 32 точки.