„Детската градина“ на „Ботев“ (Враца) оглави класирането в efbet Лига!

...

Детската градина на Ботев/Враца/ продължава да прави пакости в Първа лига /снимки/

„ Детската градина “ на „ Ботев “ (Враца) оглави класирането в efbet Лига!
Това стана след победа с 2:1 над „ Царско село “ като посетител в мач от третия кръг на шампионата и със събраните 7 точки футболистите на Даниел Моралес се изкачиха на върха.
Гостите поведоха още във втората минута след прецизен изстрел на 17-годишния Мирослав Маринов. „ Царско село “ натисна и в 45-ата минута Димо Бакалов изравни. В 81-ата минута обаче Александър Александров си вкара безразсъден автогол, което се оказа съдбовно за "царете " и те претърпяха първо проваляне в шампионата.
Врачани потеглиха в офанзива незабавно след началния съдийски сигнал. Именно 17-годишният Маринов стартира головата офанзива преди да са изтекли 90 секунди. Той проби и подаде отдясно по земя към собствен съотборник. Последва пас наляво за Николов, който центрира и намиращият се на задната греда Маринов прониза Георгиев с гръмък завършващ удар от ждроб.
Малко по-късно дейният Маринов насочи нов шут, само че този път Георгиев избави.
„ Царско село “ натисна след полученото попадение, стартира да владеее топката надалеч повече от своя противник, само че мъчно стигаше до положения. Все отново в 36-ата минута домакините получиха право да изпълнят фаул покрай границата на наказателното поле, само че Балтанов стреля над напречната греда.
Секунди по-късно сантиметри не доближиха на Мезу да засече с глава центриране отляво. А в случай че го бе направил, това съвсем несъмнено щеше да значи изравнително попадение.
Все отново по-дейният тим, този на „ Царско село “, стигна до гол в 45-ата минута. Василев центрира отдясно към задната греда, където Димо Бакалов се пребори с футболист в зелено и вкара с глава за 1:1.
В 56-ата минута Васил Шопов се освободи с брилянтен финт в наказателното поле на врачани, стигна до аутлинията и опита да откри собствен съотборник на границата на дребния пеналт. Последва съществено безредие и в последна сметка то приключи откакто Костов улови топката.
"Ботев " отговори с офанзива секунди по-късно, която приключи с удар по земя на Тодоров в ръцете на вратаря.
В 80-ата минута резервата Лукас Диас комбинира с Балтанов, след което шутира фалцово с левия крайник, само че Костов мазета.
Последва бърза офанзива за врачани, Виктор Василев излезе на скорост отляво очи в очи с Георгиев и стреля, стражът на "Царско село " мазета. Топката попадна в краката на Александров, някогашният бранител на ЦСКА 1948 не съумя да реагира добре и я прати в личната си врата за 1:2.
В 87-ата минута Милчо Ангелов като по знамение не изравни. Нападателят засече центриране отдясно с глава, само че ударът му от границата на дребния пеналт излезе в навън.
Три минути по-късно 19-годишният Георги Николов се откъсна самичък против вратаря на "царете ", само че си поведе прекомерно неприятно топката и Георгиев я улови.
В даденото от рефера четириминутно продължение Ненов бе изведен очи в очи с Георгиев, само че стражът на „ Царско село “ избави удара на нападателя.

„ Царско село – „ Ботев “ /Враца/ 1:2

0:1 Мирослав Маринов 2
1:1 Димо Бакалов 45
1:2 Александър Александров 81

Стартови сформира:
„ Царско село “: 1. Георгиев, 6. Бандаловски, 7. Бакалов, 8. Стеванович, 10. Балтанов, 21. Василев, 22. Йокич, 25. Ал. Александров, 29. Мезу, 83. Попадийн, 93. Шопов
„ Ботев “ /Враца/: 76. Костов, 5. Ничев, 77. Николов, 88. Бауренски, 28. Тодоров, 20. Христовски, 15. Маринов, 18. Миланов, 11. Василев, 2. Христов, 6. Георгиев
Източник: bulnews.bg