ДЕТРОЙТ (AP) — Дарнъл Нърс вкара 1:20 в продължението и

...

Нърс бележи в OT и Ойлърс оглавява Ред Уингс с 3-2, за да изравни рекорда на франчайзинг с 9-та поредна победа

ДЕТРОЙТ (AP) — Дарнъл Нърс вкара 1:20 в продължението и Едмънтън Ойлърс победи Детройт Ред Уингс с 3- 2 в четвъртък вечер, с цел да изравнят върха на франчайза с деветата си поредна победа.

Едмънтън, който също завоюва девет следващи победи в края на предишния сезон и през 2001 година, може да надмине марката на тима в събота вечер в Монреал.

p>

Суперзвездата на Ойлърс Конър Макдейвид изравни резултата в средата на третия интервал, а Зак Хаймън вкара преднина шест минути преди края на постоянното време, само че Калвин Пикард не можа да спре удар на Оли Маата от изострен ъгъл няколко минути минути по-късно.

С 11,3 секунди до края на третия интервал, нападателят на Едмънтън Ивендър Кейн беше отритнат гол поради подаване с ръка на Дерек Райън. В началото на продълженията капитанът на Ред Уингс Дилън Ларкин пропусна опция да постави завършек на мача с изстрел, който не доближи мрежата.

Макдейвид удължи поредицата си от точки до девет игри, когато стигна до разхлабена шайба по...