Дебютантката Мариета Канева се класира на пето място на пушка

...

Пето място за Мариета Канева на европейското първенство по спортна стрелба в Гьор

Дебютантката Мариета Канева се класира на пето място на пушка при девойките на европейското състезание по спортна пукотевица в Дьор (Унгария).

Българката приключи с 184.4 точки на финала и зае влиятелната петата позиция в крайното класиране.

България в състав Мариета Канева, Ивана Вълкова и Теодора Стефанова се подреди на четвърто място в отборното класиране при девойките с общ актив от 1871.5 точки.

В микса на револвер при юношите и девойките Магдалина Стаменова и Виктор Бонев са 13-и с 557 точки. Веднага след тях в генералното класиране е другата българска двойка Мария Атанасова и Петър Иванов. И те направиха 557 точка, само че с една повече централна десетка Стаменова/Бонев ги изпревариха в крайното нареждане.

Утре програмата с българското присъединяване продължава на 10 метра револвер юноши самостоятелно (Виктор Бонев, Дамян Илиев, Петър Иванов, Димитър Тодоров и Борис Тозлуков), на 10 метра револвер девойки самостоятелно (Мария Атанасова, Магдалина Стаменова и Виктория Венчева) и на 10 метра пушка девойки (трио) отборно (Мариета Канева, Теодора Стефанова и Ивана Вълкова).