ДЪРАМ, Северна Каролина (AP) — Кайл Филиповски имаше 28 точки,

...

Кайл Филиповски помага на номер 21 Дюк да се отдръпне след полувремето, за да победи Хофстра с 89-68

ДЪРАМ, Северна Каролина (AP) — Кайл Филиповски имаше 28 точки, 12 битки и осем асистенции, с цел да помогне на номер 21 в кариерата си Дюк победи Хофстра с 89-68 във вторник вечерта.

7-футовият предсезонен шампионат Associated Press All-American направи четири тройки и блокира три изстрела за Сините дяволи (7-3). Дюк вкара 55%, направи 11 от 22 тройки и имаше четирима двуцифрени играчи, до момента в който играеше още веднъж без контузения пойнтгард Тайрис Проктър (глезен).

Джеръми Роуч добави 19 точки за Дюк, който изоставаше с 37 -32 в края на първото полувреме, преди да затвори с 12-2 преди почивката. Това включваше поредност от пет следващи удара, блъсканица, която продължи през второто полувреме и приключи с удар на Филиповски в един десен ъгъл 3 и по-късно още един от същото място по-малко от минута по-късно, с цел да тласне Сините дяволи до 55-43 водят.

Дарлинстоун Дъбар вкара 24 точки и означи седем тройки, с цел да поведе Прайда (6-4). Хофстра стреля с 50%, само че направи 14 загуби.