Дания започна участието си на световното първенство с победа над

...

За честта на фамилията– Каспер Шмайхел подобри рекорд на славния си баща

Дания стартира присъединяване си на международното състезание с победа над Перу с 1:0, само че един състезател притегли огромна част от вниманието. Вратарят Каспер Шмайхел направи страховит дуел и се отличи с невероятни спасявания, с цел да не разреши на перуанците да го преодолеят.

Южноамериканците насочиха общо 17 удара по време на мача, а Шмайхел направи шест спасявания. Той даже отрази един удар на Фарфан с крайник, след което беше определен за №1 в дуела.

По-късно стана ясно, че Каспер е подобрил връх на славния си татко Петер Шмайхел за най-вече минути без позволен гол. Благодарение на чистия триумф над Перу Шмайхел младши към този момент има 534 без да е пуснал гол. Досегашният връх на татко му беше 470 минути, подложен през 1995 година

" Радвам се повече, че победихме, а не за този връх. Ще съм удовлетворен на всеки мач, в случай че бием, даже и да получаваме гол. Следващият ни мач е доста значим ", сподели Шмайхел.