Даниил Медведев се класира за третия кръг на Аустрелиън Оупън,

...

Медведев подчини Кирьос в спектакъл, Мъри отпадна от японец

Даниил Медведев се класира за третия кръг на Аустрелиън Оупън, откакто надделя Ник Кирьос в четири сета – в обособените елементи 7:6 (1), 6:4, 4:6, 6:2, за малко над три часа игра.

Втората ракета в света, миналогодишен финалист в конкуренцията, стигна до ранен пробив в откриващия сет на упования с голям интерес конфликт, само че загуби преимуществото си в осмия. Стигна се до тайбрек, където обаче любимецът на публиката Кирьос съумя да завоюва едвам една точка. Втората част вървеше равностойно до десетия гейм, когато Медведев изчака своя миг и нанесе съдбоносен удар, с цел да дръпне с два чисти сета. Ролите се размениха в третия, когато подкрепяният неистово от публиката австралиец направи пробив в седмия гейм и по-късно не изпусна самодейността до края на частта.

В четвъртия сет Кирьос игра добре до шестия гейм, когато бе пречупен от съветския си конкурент, който след два пробива откри място в третия кръг. Медведев приключи с цели 31 аса, като завоюва 85% от точките на първи сервис и избави седем от деветте шанса за пробив пред Кирьос. Вторият в света завърши с 68 уинъра против 47 на противника, а при непредизвиканите неточности двамата бяха съвсем изравнени – 31 на 29 за представителя на домакините.

В идната фаза Медведев ще играе с Ботик ван де Зандсхулп от Нидерландия, който продължи напред след отвод на френския деец Ришар Гаске при резултат 4:6, 6:0, 4:0 в интерес на Ван де Зандсхулп.

Петкратният финалист в Мелбърн Анди Мъри напусна шампионата след проваляне от квалификанта от Япония Таро Даниел в три сета – 4:6, 4:6, 4:6.

Даниел чака спечелилия от последния мач от програмата при мъжете за четвъртък сред 11-ия в схемата Яник Синер и американеца Стив Джонсън.