Далас победи Лас Вегас драматично с 3:2 след продължение в

...

Драматична победа остави Далас в борбата за купа Стенли

Далас победи Лас Вегас трагично с 3:2 след продължение в четвъртия мач от полуфинала в Националната хокейна лига и записа първия триумф в серията. Вегас Голдън Найтс води с 3:1 във финала в Западната конференция на НХЛ и ще търси крайния триумф в идващия домашен мач, който е в събота.

Далас измъкна скъпия триумф с гол на Джо Палевски в 3:18 минути на продължението, когато тимът му имаше числено преимущество на леда.

" Това е единствено началото за нас ", сподели със самочувствие Палевски след първата успеха на отбора му в серията.

Джейсън Робъртсън вкара два гола, а Джейк Отингер избави 37 удара за Старс. Миро Хейсканен и Руп Хинц направиха по две асистенции за спечелилите.

Уилям Карлсон и Джонатан Маршесо означиха за Вегас, а Адин Хил отрази 39 шута към вратата си.

Карлсон откри резултата за Вегас през първия интервал, Робъртсън изравни за 1:1. Вегас още веднъж поведе с 2:1, само че домакините не се предадоха и още веднъж изравниха.

Далас бе без нападателя Евгений Дадонов, който получи травма в третия мач от серията.
Източник: novsport.com