Далас Маверикс се наложи над Ел Ей Лейкърс със 127:125

...

Дончич поведе Маверикс към успех над ЛеБрон и Лейкърс

Далас Маверикс се наложи над Ел Ей Лейкърс със 127:125 в следващ дуел от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА).

В зала „ Американ Еърлайнс Сентър “ огромната звезда на тексасци – Лука Дончич, завоюва дуела с ЛеБрон Джеймс и „ езерняците “. Словенският гард записа дабъл-дабъл на сметката си – 33 точки и цели 17 асистенции, като добави 6 битки и 1 кражба към статистиката си. 32 за триумфа добави Тим Хардауей-младши, а доста потребен за триумфа бе Данте Ексъм, който приключи с 26 точки при едвам 10 стрелби за целия мач – 7/9 от тройката. 19 пункта вкара Грант Уилямс.

За калифорнийци, които неотдавна завоюваха дебютното издание на шампионата НБА Къп, Антъни Дейвис реализира дабъл-дабъл – 37 точки и 11 битки. ЛеБрон също даде всичко от себе си, като завърши с 33 пункта, 8 битки и 9 асистенции. С 22 пункта от пейката се регистрира Остин Рийвс, а 15 добави Тейрон Принс, само че това не бе задоволително против отбора на Далас, който още веднъж не можеше да разчита на контузения Кайри Ървинг.

Далас е трети на Запад с баланс 15-8 след четвъртия си следващ триумф, до момента в който Ел Ей е на шесто място с 14 победи и 10 загуби в същата конференция. За Маверикс следва домакинство на Минесота Тимбъруулвс в четвъртък, до момента в който Лейкърс гостува още веднъж в Тексас ден по-рано, този път на закъсалия Сан Антонио Спърс, който реализира отрицателен антирекорд след загубата от Хюстън Рокетс – за „ шпорите “ това бе 17-о поредно проваляне.