Четири мача се изиграха от 11-ия кръг на Втора лига,

...

ОБЗОР: Лидерът във Втора лига с издънка у дома

Четири мача се изиграха от 11-ия кръг на Втора лига, като след тях имаше доста промени в сгъстеното класиране. Разликата сред първия и десетия е едвам пет точки.

Литекс се изкачи в тройката с триумф с 1:0 като хазаин против Спортист Своге. Попадението падна надълбоко в добавеното време на срещата.

Спартак Плевен остава водач в таблицата, само че сгреши при семейството си против Беласица Петрич, завършвайки наедно 1:1. Плевенчани откриха посредством Динев от дузпа в 40-ата минута, а Антонов изравни в 52-ата.

Крумовград победи Янтра с 1:0 в Габрово. Единственото попадение в срещата падна в 53-ата минута и бе дело на Калоян Стефанов. Домакините към момента не са намерили заместител на Сашо Ангелов, който подаде оставка и бяха водени от краткотрайния ментор Николай Василев.

Дунав Русе разруши Витоша Бистрица с 4:1, въпреки да изоставаше до края на първата част. През второто полувреме „ драконите “ осъществиха три безответни гола.